Listwy podłogowe w stylu skandynawskim

listwy podłogowe w stylu skandynawskim

Styl skandynawski jest obecnie bardzo popularny. Wnętrza urządzone zgodnie z jego zasadami są nowoczesne, jasne i funkcjonalne. Dają wrażenie czystości, świeżości i przestrzeni. Bardzo często pojawia się w nich naturalne drewno, a także biel i jasne kolory. Najczęściej na podłogach stosuje się uniwersalne panele. Nie bez znaczenia są detale. Warto zastanowić się więc także nad wyborem odpowiednich listew podłogowych. Jakie listwy do paneli podłogowych pasują do pomieszczeń w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski to prostota, ład i porządek, a także funkcjonalność. Nic więc dziwnego, że do pomieszczeń urządzonych na nordycką modłę najczęściej wybieramy proste panele podłogowe w jasnym kolorze, drewniane lub laminowane. Taka podłoga daje wrażenie przestrzeni, nie zaciemnia pomieszczenia oraz wygada nowocześnie. Do wszystkiego doskonale współgra z jasnymi meblami w skandynawskim stylu. Jakie listwy przypodłogowe są odpowiednie do takich aranżacji? Ważne jest dopasowanie ich wysokości, koloru oraz kształtu i wzoru.

Białe listwy do paneli podłogowych

W skandynawskich aranżacjach biel jest wszechobecna. Jest to kolor kojarzący się z czystością i nowoczesnością, a przy tym uniwersalny i pasujący do wszystkiego. W stylu skandynawskim bardzo często stosuje się białe meble, lampy i dodatki. Obecnie bardzo modne są również białe listwy podłogowe, które doskonale pasują do wystroju, a przy tym mogą pięknie kontrastować z kolorem ścian.

Białe listwy z polimerów

Białe listwy przypodłogowe wykonane z twardych polimerów (duropolimer, lub polimerem HD) są bardzo wytrzymałe i wyróżniają się nowoczesnym wyglądem. Polimer jest odporny na uderzenia, na wodę i wilgoć. Białe listwy podłogowe z polimerów mogą być zatem stosowane również w kuchniach, holach, a nawet w łazienkach.

Drewniane listwy przypodłogowe

Lite drewno ma swoje niepodważalne zalety, spośród których na pierwszym miejscu wymienić należy piękny wygląd. Panele drewniane z naturalnym rysunkiem słojów doskonale pasują do wnętrz w stylu skandynawskim. Trudno wyobrazić sobie, by do dębowej podłogi zastosować listwy podłogowe z PCV. Wówczas wybieramy listwy do paneli podłogowych również wykonane z drewna.

We wnętrzach w stylu skandynawskim najlepiej komponują się cienkie i proste listwy przypodłogowe. Można wybrać smukłe i wysokie listwy, które dodatkowo podkreślą nowoczesny charakter aranżacji.

Listwy podłogowe LED

Ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem są listwy podłogowe LED. W listwach o specjalnym kształcie montuje się ledowe taśmy, które podświetlają posadzkę. Daje to bardzo ciekawy efekt wizualny. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w korytarzach i przedpokojach, ale nie tylko. Listwy przypodłogowe LED podnoszą komfort i bezpieczeństwo użytkowania pomieszczeń po zmroku, a także wprowadzają niesamowity klimat.