Drzwi wejściowe, jakie wybrać?

drzwi akustyczne

Drzwi wejściowe to wizytówka domu oraz symbol bezpieczeństwa. Wybierając drzwi i ościeżnice, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii, jak zabezpieczenie antywłamaniowe, izolacja akustyczna oraz termiczna. Jakie drzwi wybrać, by cieszyć się nie tylko doskonałą estetyką ale również dobrymi parametrami?

W sprzedaży dostępne są drzwi wejściowe antywłamaniowe, specjalne drzwi akustyczne oraz tradycyjne drzwi i ościeżnice spełniające podstawowe wymagania. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj się zdecydujesz, warto ocenić wybrany model pod kątem wykonania oraz stosunku jakości do ceny.

Drzwi akustyczne

Niezwykle ważną kwestią, jeśli chodzi o drzwi wejściowe do mieszkania, biura czy domu, jest izolacja akustyczna. Drzwi wejściowe powinny tłumić dźwięki z otoczenia, by zapewnić spokój mieszkańcom. W przypadku budynków wielorodzinnych ważna jest również prywatność domowników, a drzwi powinny skutecznie wygłuszać dźwięki życia toczącego się wewnątrz. Możemy zdecydować się na specjalne drzwi wewnętrzne akustyczne, które mają podwyższone parametry, jeśli chodzi o przepuszczanie dźwięków. Drzwi akustyczne mają też często jednocześnie właściwości antywłamaniowe oraz przeciwpożarowe.

Drzwi antywłamaniowe

Drzwi wejściowe powinny stanowić zabezpieczenie mienia oraz mają zapewniać spokój mieszkańcom. W sprzedaży dostępne są specjalne drzwi antywłamaniowe, które są trudniejsze do sforsowania. Drzwi antywłamaniowe mają specjalne zawiasy zabezpieczające przed wyważeniem. Są to najczęściej drzwi stalowe albo obite dwustronnie blachą, zaopatrzone w cztery bolce zabezpieczające przed włamaniem. Tego rodzaju drzwi są zwykle wyposażone w specjalne zamki atestowane oraz mogą posiadać elektroniczną sygnalizację blokad oraz nieuprawnionego otworzenia.

Drzwi i ościeżnice drewniane – zalety

Jeśli chodzi o estetykę, do najbardziej eleganckich zaliczamy drzwi i ościeżnice z drewna. Drewno charakteryzuje się niepowtarzalną fakturą oraz wyróżnia się naturalnym rysunkiem słojów. Tego rodzaju powierzchnia przewyższa pod względem estetycznym wszelkiego rodzaju okleiny, folie czy też lakierowane powierzchnie. Drzwi drewniane, by były odporne na czynniki zewnętrzne, muszą być wykonane w specjalnej technologii, np. z użyciem sklejki wodoodpornej do wykończenia wierzchniego. Drzwi drewniane są dostępne w całej palecie kolorów. Naturalny kolor drewna nigdy nie wychodzi z mody i wykończenie tego rodzaju jest prawdziwie ponadczasowe. Drewno pasuje do wszystkiego, zatem jest także bardzo uniwersalne.

Dobre drzwi wejściowe chronią przed dźwiękami z zewnątrz, są szczelne i posiadają właściwości termoizolacyjne. Dodatkowo są dobrane pod względem estetycznym i są są bezpieczne. Wybierając drzwi do mieszkania bądź domu jednorodzinnego, należy oczywiście uwzględnić konkretne potrzeby, tak by dobrać rodzaj drzwi, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni.