Drzwi techniczne – jakie wybrać?

drzwi techniczne

Drzwi techniczne to istotny element w budynkach o charakterze przemysłowym, ale nie tylko. Stanowią one zabezpieczenie przed włamywaczami, mogą chronić towar w magazynach, ale również zabezpieczać wejście do piwnicy, garażu czy na strych. Są to drzwi o specjalnej strukturze dodatkowo wzmocnionej poprzez zastosowanie w produkcji materiału o wyjątkowej trwałości. Mowa oczywiście o stali. Jakie drzwi techniczne wybrać? Na co zwracać szczególną uwagę podczas dokonywania zakupu?

Jeśli posiadasz dom z ogrodem, garażem itp., warto dobrze zabezpieczyć posesję oraz wszystkie budynki gospodarcze. Nie tylko główne drzwi wejściowe i okna powinny być odpowiednio solidne. Pamiętaj też o ochronie alternatywnych wejść, którymi do domu mogą dostać się włamywacze. Często właściciele domów jednorodzinnych zapominają o zabezpieczeniu drzwi od podwórka, drzwi do piwnicy czy przydomowego warsztatu. Planując remont domu, uwzględnij zakup bezpiecznych drzwi antywłamaniowych frontowych. Do piwnicy czy na strych przydadzą się dobre i solidne drzwi techniczne chroniące przed wilgocią czy przeciwpożarowe.

Solidne drzwi techniczne – czyli jakie?

Wybierając drzwi techniczne, poszukujemy najczęściej modelu, który zapewni maksymalny poziom bezpieczeństwa. Z tego powodu tak istotne jest ich solidne wykonanie. Drzwi techniczne dostępne w sprzedaży są najczęściej produkowane ze stali – może to być ocynkowana blacha stalowa i stal nierdzewna. Niektóre drzwi są też dodatkowo zabezpieczane powłoką poliestrową odporną na czynniki zewnętrzne. Takie drzwi są nie tylko bezpieczne, ale również na długo zachowują estetyczny wygląd i są odporne na działanie deszczu, mrozu czy gorące promienie słoneczne.

Inne funkcje drzwi technicznych

Zarówno dom, jak i magazyn czy budynek przemysłowy może wymagać zastosowania drzwi technicznych nie tylko w celu zabezpieczenia przed włamaniem. Drzwi techniczne mogą też zabezpieczać przed hałasem, zalaniem czy przed pożarem. Warto wybrać je zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Zawsze najlepszym wyborem będzie oczywiście zakup solidnych drzwi technicznych zewnętrznych przeciwpożarowych i wodoszczelnych, o dobrej izolacji akustycznej i zabezpieczających przed włamaniem.

Jeśli zależy nam na skutecznej ochronie przed wilgocią oraz wiatrem, należy dopilnować, aby drzwi były wyposażone w specjalną ochronną uszczelkę. Jeśli szczególnie istotna jest dla nas kwestia zabezpieczenia dobytku, należy wybrać drzwi z solidnymi zawiasami zabezpieczającymi przed wyważeniem. Jeśli chodzi o izolacje akustyczną oraz termiczną, skutecznym rozwiązaniem stosowanym przez producentów drzwi technicznych jest wypełnienie styropianowe oraz zawias wyposażony w bezgłośną sprężynę domykającą. Drzwi przeciwpożarowe są wyposażone w płytę ognioodporną.

Planując remont, warto również uwzględnić cechy estetyczne drzwi technicznych, szczególnie jeśli chodzi o dom i budynki mieszkalne. Obecnie drzwi techniczne są są malowane proszkowo i są dostępne wielu kolorach do wyboru. W łatwością można zatem dopasować je do wyglądu każdego budynku.