Drzwi akustyczne do domowego gabinetu – jak je wybrać?

drzwi akustyczne

Drzwi akustyczne (inaczej dźwiękoszczelne) to idealne rozwiązanie dla osób, które pracują z domu. Każdy to chce szanować swoją prywatność oraz zbudować swego rodzaju azyl do pracy, powinien zainteresować się tym tematem. W miejscu odciętym od jakichkolwiek dźwięków z zewnątrz jesteśmy w stanie oddać się w 100% swojej twórczej pracy. A więc, jak kupić dobre drzwi akustyczne, które tłumią hałasy i odizolują od reszty świata?

Warto wspomnieć o tym, że wybierając drzwi zewnętrzne, większość osób świadomie wybiera te dźwiękoszczelne, tak aby tłumić różne odgłosy dochodzące z klatki schodowej. W tym przypadku zarówno strona wizualna jak i funkcjonalna musi iść ze sobą w parze. Podobnie powinno być z drzwiami wewnętrznymi. Jednak zazwyczaj zapominamy o ważnym aspekcie, jakim jest dźwiękoszczelność, a skupiamy się na wizualności danego przedmiotu. Jest to spory błąd, szczególnie jeśli zależy nam na podniesieniu komfortu życia. Zaaranżowanie przestrzeni, która stanie się naszą oazą, do której nikt inny nie będzie miał wstępu to duży luksus, który możesz mieć na wyciągnięcie ręki.

drzwi akustyczne wewnętrzne

Wybierz odpowiednie drzwi akustyczne

Jeśli zależy Ci na tym, aby drzwi akustyczne do Twojego gabinetu tłumiły m.in. głośne rozmowy, dźwięki muzyki, odgłosy z radia lub telewizora, warto wybrać model, który posiada najwyższy współczynnik dźwiękoszczelności.

„Izolacyjność akustyczna to zdolność do ograniczenia przenoszenia dźwięków z innych pomieszczeń przy jednoczesnym tłumieniu dźwięków wytwarzanych w danym pomieszczeniu.”

Jak wiadomo, każdy model drzwi posiada różny współczynnik izolacyjności akustycznej. Wyrażany jest on w decybelach (dB). Wskaźnik ten określa poziom hałasu poza pomieszczeniem. Najlepsze wytłumienie dźwięków zapewniają drzwi akustyczne o wysokiej wartości tzw. Rw.

Drzwi akustyczne w warunkach domowych

W warunkach domowych, zdecydowanie powinny sprawdzić się drzwi akustyczne, dźwiękoszczelne o współczynniku izolacyjności około 30 dB. Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele modeli drzwi właśnie o takich parametrach. Co więcej, każdy może wybrać model, idealnie odpowiadający mu wizualnie (np. drzwi pełne, skrzydło z przeszkleniami itd.). Dodatkowo drzwi akustyczne występują w wielu wariantach kolorystycznych.

Prywatność i bezpieczeństwo to podstawa

Oprócz wyboru konkretnego modelu drzwi do gabinetu domowego musimy pamiętać jeszcze o przydatnych akcesoriach. Będą to m.in.: zamek na klucz lub zamek, który jest dostosowany pod wkładkę patentową. Warto pamiętać o tym, że pokój do pracy to przestrzeń, która powinna być zarezerwowana tylko dla Ciebie. Pozostali domownicy nie powinni mieć do niej bezpośredniego wstępu. Dlatego ten element jest niezwykle istotny w procesie budowania prywatnego obszaru w domu.